free html web templates
Mobirise

Do współpracy zapraszamy:

– Jednostki samorządu terytorialnego,
– Szkoły i placówki oświatowe,
– Przedszkola,
– Instytucje kulturalne,
– Uczniów i nauczycieli,
– Inne organizacje pozarządowe.

Kursy i zajęcia z robotyki i programowania

Nauki ścisłe już w przedszkolu? Zdecydowanie TAK. Opracowaliśmy cykl 30h zajęć podczas których pracujemy ze sprytnymi robotami i oprogramowaniem obrazkowym. Dash & Dot potrafią mówić, jeździć, tańczyć, śpiewać i świecić światłami.

Są jak plastikowe zwierzaki, tyle że to dzieci poprzez kodowanie wizualne uczą je nowych umiejętności... z każdą lekcją więcej i więcej.

Spotkanie z robotami w oczach dzieci to fajna zabawa, podczas której stawiają pierwsze programistyczne kroki. 

Robotyka dla dzieci 5+ to zajęcia, które łączą w sobie mechanikę i informatykę. Dzieci po zbudowaniu robota "ożywiają" go poprzez autorskie programy w dedykowanej aplikacji.

Widzą praktyczne zastosowanie nauk ścisłych w rzeczywistości i mogą przekonać się, że to wcale nie jest takie trudne - wręcz przeciwnie pasjonujące i ciekawe. 

Robotyka dla dzieci 10+ to wymagające projekty naukowe, godne prawdziwego inżyniera. To praktyczna matematyka, mechanika i informatyka w jednym.

Tutaj powstają prawdziwe roboty naszpikowane sensorami, sterowane precyzyjnym oprogramowaniem.  

Programowanie wizualne to przygoda, która rozwija umiejętność analitycznego i logicznego myślenia. Uczy rozwiązywania problemów w najprostszy możliwy sposób. Podstawą jest tutaj królowa wszystkich nauk – matematyka, zaprezentowana w przyjaznym i kolorowym interfejsie. Przygotowuje do zawodu przyszłości!

Szkolenia z TIK dla uczniów i nauczycieli

Dziś dziecko umie szybciej odblokować telefon rodziców niż napisać ręcznie swoje imię. W dobie YouTube, Facebook’a, Instagrama i Snapa sprawiamy, by predyspozycje i chęć korzystania z nowoczesnych technologii zostały spożytkowane mądrze.

Opracowaliśmy zakres szkolenia zgodny z katalogiem kompetencji DIGCOMP oraz wytycznymi MEN, skrojony na miarę współczesnych dzieci:

– 30h lekcyjnych w roku szkolnym
– Tworzenie multimedialnych filmików z wakacji
– Zabawa w podchody z QR kodami
– Programowanie własnych, autorskich gier
– Wycieczka po wirtualnym muzeum
– Prowadzenie bloga
– Netykieta

Praktycznie każdy z nas posiada telefon, komputer, a nawet tablet. Nie każdy jednak potrafi umiejętnie korzystać z pełni możliwości tych urządzeń na równi z młodzieżą. Dlatego, nauczycielom oferujemy nie tylko tradycyjne szkolenia, ale coś więcej… należną im uwagę i szacunek. Nauczyciel, który potrafi zaciekawić swoich uczniów, urozmaicić lekcję i uczynić ją inną od wszystkich, wygrywa, bo zjednuje sobie klasę. Może to zrobić tylko w jeden sposób, znaleźć z podopiecznymi wspólny język, a ten ma swoje źródło w Internecie.

Zakres szkolenia jest zgodny z katalogiem kompetencji DIGCOMP oraz wytycznymi MEN:

– 24 – 30 h lekcyjnych w dni robocze lub weekendy
– Obsługa tablicy interaktywnej
– Praca w Office 360°
– Tworzenie prezentacji multimedialnych
– Korzystanie z darmowych aplikacji wspomagających prowadzenie lekcji
– Cyberbezpieczeństwo

Eventy naukowe

Zaproś nas na naukowe show. Chętnie bierzemy udział w:
– dniach nauki,
– festiwalach / festynach
– piknikach,
– warsztatach i szkoleniach … oraz wszystkich innych wydarzeniach, które niosą za sobą edukacyjne przesłanie;) 

W trakcie prezentacji udostępniamy roboty i konstrukcje do samodzielnej zabawy. Stoisko dzielimy na sektory, w których występuje:
strefa testów i eksperymentów dla dzieci w wieku szkolnym bazująca na zestawach LEGO® WeDo oraz EV3,
strefa dla maluchów z robotami Dash & Dot,
część wystawowa, w której można przyjrzeć się z bliska prezentowanym „żywym” modelom.

Podczas pokazów, gwarantujemy super zabawę, czyniąc Twoją imprezę niezapomnianą dla najmłodszych uczestników.

Projekty unijne

Jesteśmy doświadczonym beneficjentem funduszy unijnych. Kadra naszej Fundacji to zespół ludzi z wieloletnim dorobkiem w realizacji projektów. Proponujemy prosty model biznesowy przy realizacji projektów dofinansowanych z UE. Do współpracy zapraszamy jednostki samorządu terytorialnego oraz szkoły podstawowe z całej Polski!

Z nami możesz tylko zyskać:

 1. Gotowy wniosek o dofinansowanie.
  Mamy sprawdzoną receptę na projekt. Występujemy w roli Beneficjenta, więc całe ryzyko, zarządzanie i rozliczenie jest po naszej stronie. Ty, jako partner, jesteś odpowiedzialny jedynie za rekrutację uczestników i odbiór sprzętu.
 2. Kreatywne i pomysłowe zajęcia rozwijające kompetencje cyfrowe uczniów.
  W zależności od wymagań konkursu i poziomu kompetencji uczniów, opracowujemy cykl 30 dedykowanych lekcji z zakresu technologii komunikacyjnych lub robotyki i programowania. Dostarczamy gotowe materiały, podręczniki i scenariusze. Lekcje planowane są w sposób aktywizujący uczniów, podczas których nie wiedzą nawet, że już się uczą tak dobrze się bawiąc.  
 3. Warsztaty i szkolenia dla nauczycieli z innowacyjnych metod prowadzenia zajęć.
  Organizujemy profesjonalne kursy z wykwalifikowanymi trenerami, którzy pokazują, jak korzystać z darmowych, dostępnych aplikacji webowych przeznaczonych dla szkół i nauczycieli. Uczą pełnowymiarowej obsługi tablicy interaktywnej oraz innych przydatnych w pracy nauczyciela umiejętności technicznych – zgodnie ze zgłoszonymi potrzebami. 
 4. Doposażenie klas i pracowni w roboty oraz sprzęt IT.
  Napisz czego brakuje w Twojej szkole, a my kupimy to z projektu i przekażemy na cele szkoły. Nic prostszego.

Partnerzy

Mobirise

© Copyright 2019 Cybergeniusz.pl - All Rights Reserved

Mobirise