free site templates
Mobirise

STEM - Edukacja przyszłości

jest to akronim angielskich słów Science, Technology, Engineering, Mathematics. To dziedziny, które zdominowały niemal każdy aspekt naszego życia. Dziś już nikt nie wyobraża sobie świata bez komputerów, zaawansowanej technologii i oprogramowania.

Mobirise

Cyberświat na dobre wkroczył w naszą rzeczywistość - każde urządzenie codziennego użytku, od pralki po samochód, sterowane jest dziś przez program komputerowy.

Postęp cywilizacyjny sprawia, że z każdym rokiem potrzebnych będzie coraz więcej zdolnych inżynierów, którzy stawią czoła nowym technicznym i programistycznym wyzwaniom. Już dziś wiadomo, że w branży IT mamy do czynienia z rynkiem pracownika, nie pracodawcy.

Fundacja Cybergeniusz dostrzega ten trend i poprzez propagowanie nowoczesnej edukacji, zaszczepia pasję do nauk ścisłych pokazując dzieciom, że STEM to fantastyczna edukacyjna przygoda, dająca szansę na dobry start w dorosłe życie.  

Zobacz, jak łączymy naukę i zabawę

Mobirise

NAUKA 

- Dotykamy bardzo wielu zagadnień z różnych dziedzin naukowych: fizyki, biologii, geografii, chemii.

- Scenariusz każdej lekcji został podzielony na kilka sekwencji, gdzie pierwsza część zawiera wstęp teoretyczny i wspólne omówienie tematu.

- Dalsza część nauki polega na samodzielnym sprawdzeniu i zrozumieniu danego zagadnienia w praktyce podczas kontrolowanej, edukacyjnej zabawy.

- W efekcie powstają interaktywne roboty, multimedialne filmiki, czy proste gry i animacje.  

Mobirise

TECHNOLOGIA 

- Organizowane przez nas zajęcia opierają się na nowoczesnych, interaktywnych zestawach i aplikacjach edukacyjnych m.in. LEGO WeDo®, Scratch.

- Każde dziecko ma do swojej dyspozycji tablet, laptop i/lub zestaw LEGO®, zależnie od realizowanego przedmiotu.

- Realizujemy również mega-misje z przezabawnymi robotami Dash & Dot.

- Uczniowie od najmłodszych lat uczą się mądrego korzystania z wszędobylskich obecnie urządzeń i zgłębiają techniki obsługi nowoczesnych technologii IT. 

Mobirise

INŻYNIERIA 

- Zajmujemy się głównie propagowaniem rozwoju kompetencji cyfrowych, nauczania informatyki, robotyki i programowania od najmłodszych lat. Nauki inżynieryjne stanowią bazę naszej działalności.

- Zapoznajemy małych inżynierów m.in. z podstawami działania układów zębatych, przekładni ślimakowych, napędów pasowych.

- Uczymy się także programowania w języku blokowym, na różnych poziomach trudności. Wszystko to w przystępny, zabawny i entuzjastyczny sposób.

Mobirise

MATEMATYKA 

- Wiele z zadań, które realizujemy wspólnie z uczestnikami wymaga umiejętności dokonywania obliczeń, od dodawania i odejmowania do obliczania wzorów na prędkość i liczenia obwodu koła włącznie.

- Wszystkie zadania wplatamy w fabularne misje, które pozwalają angażować dziecko całym sobą.

- Poprzez rozwiązywanie mniej lub bardziej skomplikowanych działań i zagadek matematycznych, uczymy się przede wszystkim logicznego i analitycznego myślenia oraz rozwijamy umiejętność kreatywnego i szybkiego rozwiązywania problemów

Mobirise

© Copyright 2019 Cybergeniusz.pl - All Rights Reserved

Mobirise